Płytki ceramiczne czy panele szklane w kuchni?

Płytki są zwykle układane na ścianie kuchni. Dzięki nim łatwo utrzymać ściany w czystości. Obecnie płytki ceramiczne można zastąpić wieloma materiałami, w tym panelami szklanymi. Czy warto wybrać takie rozwiązanie?


Szklany panel alternatywą dla płytek ceramicznych

Jeśli marzysz o wyjątkowym i oryginalnym rozwiązaniu - szkło kuchenne nad blatem to idealny wybór. Praktycznie nieograniczona liczba dostępnych kolorów i wariantów może przyprawić o zawrót głowy. Uzyskasz niepowtarzalny efekt, który z pewnością nie zostanie powtórzony w setkach innych kuchni.


Szklane panele świetnie się prezentują, ponieważ odbijają światło i doświetlają całe pomieszczenie. W małych kuchniach optycznie powiększają przestrzeń, dlatego właściciele mieszkań małometrażowych chętnie je wybierają. Po zamontowaniu na ścianie szkło spełnia tę samą funkcję, co płytki, chroniąc przed wilgocią i tłuszczem. Idealnie gładka powierzchnia szkła sprawia, że czyszczenie tafli szkła jest banalnie proste. Do czyszczenia panelu można użyć dowolnego detergentu.


Zaletą szklanych paneli kuchennych jest ich dekoracyjność. Na penelu szklanym można umieścić dowolną grafikę, która ozdobi całe pomieszczenie. Dla lubiących minimalizm można wybrać szkło przezroczyste, które ochroni ścianę przed zabrudzeniami i wyeksponuje ciekawą tapetę lub kolor ściany.


Panele odporne na wysokie temperatury

W przypadku paneli szklanych stosowanych w kuchni należy zwrócić szczególną uwagę na odporność na temperaturę. Zaleca się zainstalowanie panelu ze szkła hartowanego, który może wytrzymać wysokie temperatury w pobliżu piekarnika lub kuchenki indukcyjnej. Jeśli wybierzesz zwykły szklany panel, może on pęknąć podczas gotowania. Możesz wybrać zwykłe panele nad zlewem lub w pobliżu szafek kuchennych.